Hakkımızda

hakkimizdaICX implantlar, Alman geliştirici Medentis Medical GmbH tarafından 1999 yılında geliştirilmiş ve uzun süren klinik ve test çalışmalarının ardından 2004 yılında pazara sunulmuştur. 2004 yılından bu yana Almanyada hekimler tarafından “gerçek olamayacak kadar iyi” olarak adlandırılan ve rakiplerinin önüne geçen ICX, Avrupa’nın en çok satan dördüncü implant markası olmuştur.

Tüm implantlar ve bileşenleri, yüksek uluslararası gereklilikleri karşılamakta ve klinik çalışmalar sonucunda EN ISO 13485, EN ISO 9001 ve CE sertifikalarına sahip olmuştur. Orjinal Alman ürünü olan ICX, basit ve kullanışlı cerrahi seti ile Türkiye’de hekimlerin ilgi odağı olmuş ve farklı implant seçeneklerini geride bırakarak hızla yayılmasını sürdürmektedir.

Ürün güvenilirliği ve fiyat politikası açısından önümüzdeki 2 yıl içerisinde Türkiye’nin en çok satılacak ve kullanılacak implantı olarak aday gösterilen ICX uygun fiyatı ile hekimler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Her zaman hekimlere desteğini sürdüren ICX, gerek yurt içi ve gerekse yurt dışı eğitimleri ile implantoloji alanında farklılıklar yaratmaya devam etmektedir. ICX abutmentleri evrenseldir. Tüm ICX implanlarına uyum sağlamaktadır ve ICX yaklaşık 20 yıllık implant deneyimi ile son altı yıldır Türkiye’de diş hekimlerinin kullanımına sunulmuştur.